Petrov nad Desnou (do 06-04-2006)

6. dubna 2006 v 12:55 | M. Vavřík
04.04.2006 odpoledne
Po škole jsme vyrazili ven s přírodovědným kroužkem, informace z něj budu zveřejňovat hlavně pro jeho členy na prkrouzek.blog.cz. Z pohledu birdwatchera jsme neviděli nic zajímavého. Později odpoledne jsem už paty z domu nevytáhl.

05.04.2006
Kolegyně je nemocná, já první hodinu suploval a nestihl jsem nikam vyrazit. Cestou do školy - tedy přesněji řečeno při vystupování z auta před školou, jsem zaslechl přelatujícího drozda cvrčalu. Odpoledne začalo pršet a bylo po pozorování. Alespoň jsem přistavil autem u kaluží v poli a dalekohledem ze staženého okénka sečetl sbírající hejno špačků obecných - celkem 180 ex., tedy poměrně slušný počet.

06.04.2006
Ráno jsem měl trochu času, a tak jsem se opět zastavil na terezínské spojce. Ale nic se nedělo. Bylo moc krásně, jen na hřebenech a pod nimi se válely mlhy.
Jasné počasí pravděpodobně vedlo k tomu, že ptáci táhli příliš vysoko. Zaregistroval jsem jen 34 pěnkav, tři neurčené drozdy a jedinou lindušku luční.
Přesunul jsem se na plácek ju řeky Desné, ale ani tady ptáci netáhli. Přeletěl jediný krkavec. Na kaluži v polí bylo hejnko kachen, pár kvíčal a to bylo vše.
Rozhodl jsem se tedy využít času a nafotit si čápa bílého na hnízdě. Pod hnízdem sbíraly potravu kvíčaly, tož jsem je vyfotil taky.
Čáp bílý v Rapotíně upravoval hnízdo a poté začal upravovat sebe. Musel jsem dlouho čekat, než narovnal krk a trochu zapózoval.
Také na druhém místním hnízdě v Maršíkově už je jeden čáp - to jen malá odbočka. Na sousedním stromě u čapího hnízda jsem zahlédl spršku pilin vyletující z dutiny. Po chvilce čekání se ukázal pracovitý obyvatel - špaček obecný. A aby bylo jasné, kdo tady bydlí, sedl si ke vchodu a začal mohutně zpívat.
A byl čas jít do školy. Shrnuto podtrženo, žádní noví přivandrovalci, žádný výrazný tah. Ochladilo se, už druhý den ráno mrzne. Sníh téměř zmizel. Zítra bych rád vyrazil na Šumvald, novinky pak co nejdříve umístím sem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama