23-03-2006, Šumvald

24. března 2006 v 7:37 | M. Vavřík
Tak jsem včera odpoledne vyrazil na Šumvald s nadějí, že se pokochám pravým jarním počasím a intenzívním tahem ptáků. Navnadilo mě hejno asi 300 špačků, které jsem z auta zahlédl v Rapotíně. Skutečnost však byla jiná. Ještě než jsem na rybník dojel, mírně se zatáhla obloha a ještě zesílil mrazivý severní vítr. Vše bylo zmrzlé, včetně mne a ptáků minimum.
Možná ještě výstižnější obrázek, podtrhující beznadějnou situaci na rybníce je následující...
A teď stručný přehled pozorovaných ptáků - na rybníce samozřejěm převažovali racci a kachny. Na fotografii je při troše pozornosti dobře patrný i racek bouřní a jen mladý racek chechtavý - tradičně totiž zjara drtivě převažují dospělí ptáci.
A co bylo na Šumvaldu aspoň trochu nového. Tak například první letošní chocholačka, kterých by tu podle plánu měly být již desítky.
Na kratičkou chvíli se objevily tři kopřivky, stačil jsem je vyfotit, ale než jsem na ně zaměřil monokulár, byly pryč.
Jako fotograf jsem se mohl trénovat tak akorát na občas přeletujících káních lesních. Mám v plánu nastřádat galerii variability tohoto běžného druhu. Zde je nejlepší včerejší snímek.
A nakonec přece jen trocha naděje. Na promrzlé, ale zčásti sněhu zbavené hrázi lovil - kdovíco - první bramborníček černohlavý.
To je - bohužel - ze včerejšího Šumvaldu víceméně vše. Přidám ještě kormorána velkého, několik labutí a běžnou drobotinu. Pěvci prakticky vůbec netáhli... Snad tedy příště (předpověď je nadějná).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama